Witaj, nieznajomy! Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj żeby mieć dostęp do całego forum...
Forum Windows 8 | Największe polskie forum o systemie Windows 8
Sklep Windows | Windows Store nie działa kod błędu: 0x8024001e - Wersja do druku

+- Forum Windows 8 | Największe polskie forum o systemie Windows 8 (http://forum.mywindows8.pl)
+-- Dział: Wszystko o Windows 8 (/Forum-Wszystko-o-Windows-8)
+--- Dział: Poradniki (/Forum-Poradniki)
+--- Wątek: Sklep Windows | Windows Store nie działa kod błędu: 0x8024001e (/temat-Sklep-Windows-Windows-Store-nie-dziala-kod-bledu-0x8024001e)

Sklep Windows | Windows Store nie działa kod błędu: 0x8024001e - kalboy92 - 07.10.2012 21:24:55

Witam!

Znalazłem rozwiązanie problemu z niedziałającym Sklepem Windows.
Problem ten przejawiał się tym, że niektóre aplikacje nie mogły być zainstalowane bądź nie chciały się zaktualizować, przeważnie tymi aktualizacjami były Mapy i Gry.

Problem ten kończył się okienkiem o treści "Wystąpił problem i nie udało się zainstalować tej aplikacji. Spróbuj ponownie. Kod błędu: 0x8024001e

Przejdźmy do rzeczy:
1. Wciskamy przycisk Windows + X
2. Wybieramy "Wiersz polecenia (administrator)
3. Wpisujemy kolejno potwierdzając enterem:
net stop wuauserv
rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old
net start wuauserv

Po tym zabiegu wszystko powinno działać bez najmniejszego problemu, aktualizować się i instalować!

RE: Sklep Windows | Windows Store nie działa kod błędu: 0x8024001e - pr1991 - 26.10.2012 19:20:50

Witam
U mnie przy rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old pokazuje odmowa dostępu. Jak to naprawić?
Z góry thx

Edit: Już sobie poradziłem, musiałem zmienić język systemu na z powrotem na angielski.

RE: Sklep Windows | Windows Store nie działa kod błędu: 0x8024001e - baaartekxd - 30.01.2013 17:19:53

Witam, może nie tutaj powiniem to pisać ale mam taki sam problem z tym kodem błędu.
Aby to naprawić muszę zmienić język systemu na angielski. A jak to uczynić? Duży uśmiech